WYCIECZKA NA UKRAINĘ: Szlakiem Ogniem i Mieczem

Od: Do Cena:
2018-04-28 2018-05-05 1750 zł 1650 zł*
ostatnie miejsca
2018-06-02 2018-06-09 1630 zł 1450 zł*
(zniżka za wczesną rezerwację)
2018-07-14 2018-07-21 1630 zł 1450 zł*
(zniżka za wczesną rezerwację)
2018-08-18 2018-08-25 1630 zł 1450 zł*
(zniżka za wczesną rezerwację)
2018-09-15 2018-09-22 1630 zł 1450 zł*
(zniżka za wczesną rezerwację)

Opis:
Wycieczka na proponowanym szlaku to wyprawa do korzeni Polski - do kwintesencji Kresów. Wyprawa do miejsc wymazywanych z naszej pamięci przez powojenne dziesięciolecia. To tam łatwiej jest nam pamiętać o naszych wieszczach opisujących piękno tych ziem, o pisarzach, hetmanach, królach, przywódcach politycznych ale i o zwykłych ludziach – naszych przodkach.

UWAGA!!!
BRAK NOCNYCH PRZEJAZDÓW
ŚNIADANIA I OBIADOKOLACJE W CENIE


Kraje: Ukraina,
Transport: autokar
Ilość dni: 8
Dopłata do jedynki:360 zł

Program wycieczki:
Dzień 1
WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 400 km.

Dzień 2
LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem polskojęzycznym: katedra greko-katolicka (św. Jura), Rynek z Ratuszem i Kamienicą Królewską, katedra Ormiańska, łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, pomnik Mickiewicza, Wały Hetmańskie, budynek opery, Łyczaków z Cmentarzem Orląt Lwowskich, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3
LWÓW, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i wyjazd – ŚWIRZ, zamek z XVI wieku, własność Bora Komorowskiego do 1939 r. – Rohatyn – HALICZ, ruiny twierdzy stolicy Księstwa Halickiego, na wzgórzu ponad Dniestrem – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zwiedzanie centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 4
IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu – KOŁOMYJA, zwiedzanie centrum miasta – HORODENKA, kościół projektu Bernarda Meretyna – CZERWONOGRÓD (Nyrkiw), ruiny zamku w niecce doliny Dżurynu – ZALESZCZYKI, przejazd niegdyś granicznym mostem na Dniestrze – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 240 km.

Dzień 5
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu – OKOPY ŚW.TRÓJCY, forteca zbudowana w czasach, gdy Podole należało do Turcji – CHOCIM, zamek i pola dwóch wielkich XVII w. bitew – KAMIENIEC PODOLSKI, zwiedzanie: twierdza z XIV w., miasto na „wyspie”, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 120 km.

Dzień 6
KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu wyjazd – SKAŁA PODOLSKA, ruiny zamku i dworu – JAZŁOWIEC, ruiny zamku, pałac – siedziba zakonu Niepokalanek – BUCZACZ, ratusz, kościół – TREMBOWLA, twierdza z czasów Kazimierza Wielkiego - Tarnopol – ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu, m.in. Jaremy – KRZEMIENIEC, przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 260 km.

Dzień 7
KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: Muzeum Juliusza Słowackiego, Liceum Krzemienieckie – POCZAJÓW, ławra prawosławna – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – OLESKO, zamek – miejsce urodzin Jana Sobieskiego – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.. Trasa ok. 190 km.

Dzień 8
LWÓW, po śniadaniu wyjazd – ŻÓŁKIEW, zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Przejazd ok. 400 km.


Cena zawiera:
 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty drogowe, parkingi

  Cena nie zawiera:
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 50 euro (płatne pilotowi)

  Inne:
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych
 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.
 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • istnieje możliwość wyjścia na przedstawienie w Operze we Lwowie (koszt od ok. 40 zł). Repertuar dostępny na stronie www.opera.lviv.ua. Biuro może pomóc przy zakupie biletów. Wskazane jest wzięcie odpowiedniego stroju.
 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 1900 km
 • min. liczba uczestników 25 osób
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”


 • Podobne programy:
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Szlakiem Twierdz Kresowych
  5 dniowa, autokarowa.
 • WYCIECZKA NA UKRAINĘ – Krzemieniec i Lwów
  5 dniowa, autokarowa.

  WARTO WIEDZIEĆ:
  Waluta
  Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy lub we Lwowie, na dalszą trasę polecamy zabrać euro lub dolary i wymieniać na miejscu w kantorach lub bankach.
  Granica
  Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.
  Transport
  Przy grupie powyżej 20 osób zamawiany jest autokar na 27, 35 lub 49 miejsc. Przy mniejszej liczbie uczestników jest możliwość wyjazdu busem.
  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).  Wyświetl większą mapę
 • Biuro Turystyczne
  "Bezkresy"
  tel: 022 826 05 90
  tel/fax: 022 826 52 68
  bezkresy@bezkresy.pl
  Rynek Starego Miasta 25/2
  00-272 Warszawa
  Jesteśmy członkiem WIT oraz ITRP

  Biuro Turystyczne Bezkresy

  Wycieczki do Lwowa

  Wycieczki na Ukrainę

  Wycieczki do Wilna

  (c) 2010 Biuro Turystyczne BEZKRESY | wykonanie AGMK.net & WOWstudio